Düz bir karın için yemeniz gereken 10 besin

15 Ağustos 2015 - Sağlıklı Yaşam

Düz bir karın için yemeniz gereken 10 besin

Modern hayat, hızlı şehir yaşantısı, fast food beslenme, her yere araçla gitmek, masa başı çalışmak gibi nedenler göbek bölgesinde yağlanmaya neden oluyor. Peki, uzmanların en tehlikeli yağlanma çeşidi olarak değerlendirdiği göbek yağlanmasını yok etmek için neler yapmalısınız. İşte düz bir karın için yemeniz gereken 10 yiyecek.

 1. Yumurta
  Kas yapımına yardımcı olur. Ayrıca içeriğindeki protein sayesinde yağ yakarak obeziteyle savaşır.
 2. Yeşil çay
  İçeriğindeki bileşik linoleik asit anlamına gelen CLA'nın yağı azalttığı ve ince vücut ağırlığını arttırdığı görülmüştür. 
 3. Badem ve diğer kuru yemişler
  Kas yapımına yardımcı olur ve iştahı keser. Obezite, kalp hastalığı, kas kaybı, kırışıklıklar, kanser ve tansiyonla savaşır.Günde bir avuç kadar badem karın yağları ile savaşmanız için yeterli.
 4. Yoğurt
  Araştırmalara göre kalsiyum ihtiyacını yoğurt ile karşılayanlarda karın bölgesi yağlanması daha az görülüyor.
 5. Avokado
  Tekli doymuş yağ içeren başlıca meyvelerden birisi olan avakado,direk karın bölgesindeki yağları hedef alıyor.
 6. Yeşil zeytin
  Sindirim sistemini düzenleyen ve lif bakımından zengin olan yeşil zeytini,günde 10 adet zeytinden fazla yemek bel bölgesindeki yağı azaltmıyor tam tersi yağlandırıyor.
 7. Yulaf
  Bu gıda tok tutmakla kalmıyor, kısa sürede kilo vermenize de yardımcı oluyor. Sabah kahvaltıda yiyeceğiniz yulaf ezmesi, size düşük kalori sağlayıp, uzun süre tokluk hissi veriyor.
 8. Turşu
  Yeni araştırmalar bakteriler ve karın yağları arasında doğru orantı olduğunu gösteriyor.Salatalık ve lahana turşusu yiyerek bağırsaklarda biriken bakterilerden kurtulabilirsiniz.
 9. Nane
  Göbek eritmede nane ile yapılan kürler oldukça etkilidir.Nane, mide için şifa verici ve yatıştırıcı bir bitki olmakla birlikte sizi zayıflatmakla kalmıyor, cildinizi içten temizliyor.
 10. Yeşil elma
  İçerdiği yüksek miktarda lif sayesinde elmanın sindirim sistemimiz üzerinde oldukça olumlu etkileri bulunuyor. Bir adet elma %85 oranında su içerdiği için tokluk hissettireceğinden fazla yememenize ve düz bir karına sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler: göbek yağlanması sağlık

Yeni yorum